56.990 Ft
Menny.:db

Toyota TS050 - Hybrid No.8 TOYOTA GAZOO Racing Winner 24H Le Mans 2020 S. Buemi - B. Hartley - K. Nakajima (Spark 1:18 18LM20)

56.990 Ft
Menny.:db
Cikkszám: 18LM20
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A 8-as rajtszámú Toyota TS050-es LMP1-es autó, ami megnyerte a 2020-as Le Mans-i 24 órás versenyt.

Pilótái: Sébastien Buemi, Brendon Hartley, Kazuki Nakajima

A 8-as rajtszámú Toyota TS050-ös lett Le Mans új királya. Amióta beköszöntött a Toyota aranykorszaka az LMP1-es kategóriában, kétszer is megnyerték a 24 órás viadalt és 2020-ban a triplázásra készültek. Az egyetlen komoly kihívójuk a 7-es rajtszámú másik Toyota volt, akik ismét közel voltak ahhoz, hogy elorozzák a győzelmet Buemi-ék elől, de végül mégis a 8-as Toyota-t vezető trió örülhetett, de ne szaladjunk ennyire előre.

2020 volt az LMP1-es kategória hattyúdala. Ez volt az utolsó év, hogy ezeket nagyszerű prototípus autókat versenyezni láthattuk Le Mans-ban. Összesen öt LMP1-es autó, két Toyota, két Rebellion és egy CLM P1/01-es nevezett be a franciaországi viadalra. A WEC rajongói valószínűleg nem rágták le tövig a kezüket, hogy ki fog nyerni, mivel a Toyota-k harcába maximum akkor szólhattak bele a Rebellion-ok, ha a japánokat műszaki hibák hátráltatják, míg a ByKolles Racing autója szépen fogalmazva is csak a futottak még kategória mezőnyét erősítette.

A Sebastian Buemi, Brendon Hartley, Kazuki Nakajima trió számára nem csak az volt a tét, hogy meglegyen a triplázás Le Mans-ban, hanem az is, hogy életben tartsák esélyeiket, mivel a hetes rajtszámú TS050-ös akár be is biztosíthatta volna a WEC bajnoki címet.

Ennek ellenére az időmérő nem úgy alakult számukra, ahogy szerették volna. A hyperpole-ban nem csak a másik Toyota került eléjük, hanem még az 1-es rajtszámú Rebellion is megelőzte őket. A rajt után nem sikerült egyből legyűrniük a Rebellion autóját, de egy endurance versenyen a türelem erényt jelent. 15 órakor egyszerre állt ki a boxba a Toyota és a Rebellion és a kiállás alatt előbbiek hamarabb végeztek így a pályán kívül sikerült átugraniuk a svájci csapat autóját. A verseny hátralevő részében a két Toyota egymásnak adta át a vezető helyet. A kérdés csak az volt, hogy a technika ördöge kit mennyire fog sújtani? Úgy nézett ki, hogy a 8-as számú Toyota húzza a rövidebbet, hiszen előbb lassú defektet kapott, majd később fékproblémákkal küszködött. Komoly problémáknak tűnnek, de még így is olcsóbban megúszták, mint riválisaik, akiket hajnali 2:35-kor ért utol a baj. Kobayashi jelezte, hogy probléma van a 7-es számú autóval és nem sokkal utána ez már meglátszódott a köridőkön is. A meghibásodott Toyota-t a boxba hívták és fél órát – ami borzalmasan sok idő még egy ilyen hosszútávon versenyen is – kellett szerelni mire újra visszatérhetett a versenybe. Buemi-ék pedig köszönték szépen a lehetőséget és az élre álltak és ott is maradtak a verseny végéig, így egymás után háromszor is a 8-as Toyota győzedelmeskedett Le Mans-ban.

A Spark idén is elhozta nekünk a Le Mans-i 24 órás verseny győztes autóját 1:18-as méretarányban. Jól nézzétek meg magatoknak, mert ez az utolsó LMP1-es autó, amivel Franciaországban diadalmaskodni tudtak.