Menny.:pc
Cikkszám: S9654
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Leo Kinnuen versenyautója, amivel az 1974-es svéd nagydíjon versenyzett.

Ha híres finn Forma-1-es versenyzőkre gondolunk, akkor valószínűleg nem Leo Kinnuen neve ugrik be elsőre. A finn pilóta is azok sorát gyarapítja, akik nem a Forma-1-ben találták meg a számításukat. Kinnuen mindössze egy évet töltött a király kategóriában az AAW Racing Team színeiben, de abban sem volt túl sok köszönet.

Kinnuen és csapata mindössze hat versenyhétvégén tudott részt venni az 1974-es szezonban és ezek közül is csak egyszer sikerült a finnek kvalifikálnia magát a versenyre. Pedig a csapat a Surtees legfrissebb modelljét a TS16-ost vásárolta meg. Mondjuk ez a modell se nem volt túl gyors, se nem volt túl megbízható. A Ford motoros kocsival a gyári és partnercsapatok pilótái rendre a középmezőnyben értek célba, már ha egyáltalán betudták fejezni a futamot technikai meghibásodások nélkül.

A svéd nagydíjon viszont összejött a bravúr a finnek és ha nehezen is, de sikerült magát kvalifikálnia a versenyre. Viszont a futama ideje-korán a 8 körben befejeződött, amikor is a Ford motor megadta magát.

8 kör, nem több és nem is kevesebb. Ennyi jutott Leo Kinnuen-nek a Forma-1-ben. Viszont a finn pilóta más kategóriában megtalálta a számításait. A sportautók világában és a rally-ban szép karriert futott be így beírta magát a motorsport történelemkönyveibe. A Spark 1:43-as méretarányú modellautója neki állít emléket.