23.490 Ft
Gyártó cikkszám: S6482
Cikkszám: S6482
Elérhetőség: Nincs készleten
A kanadai Lance Stroll Racing Point versenyautója, amivel harmadik lett a 2020-as olasz nagydíjon.
Menny.:db

Lance Stroll nem túl gyakran volt dobogón, pedig első Forma-1-es évében a Williams-el összejött neki ez a bravúr Azerbajdzsánban, de utána sokáig nem pezsgőzhetett a pódiumon a kanadai. Mondjuk ebben az is közrejátszott, hogy se a 2018-as Williams, se a 2019-es Racing Point nem volt egy élmezőnybe tartozó autó. Ez azonban megváltozott amikor is a Racing Point csatasorba állította 2020-as Mercedes meghajtású RP20-asra keresztelt modelljét.

Viszont hiába az ütőképes autó, az eredmények valahogy nem akartak jönni. A Racing Point autói határozottan előrébb léptek az előző évhez képest, de az átütő siker az évad első részében még váratott magára. Aztán elérkezett az olasz nagydíj, a bajnokság nyolcadik futama, amelyet 2020. szeptember 4. és szeptember 6. között rendeztek meg az Autodromo Nazionale Monza versenypályán, Monzában. Ha valaki azt mondta volna a verseny előtt, hogy a dobogóra a Gasly, Sainz, Stroll hármas állhat majd fel, akkor azt biztos, hogy körbe röhögték volna. Ez a verseny is olyannak tűnt, mint sok más futam ebben az évben. Menetrendszerű Hamilton siker senkitől sem zavartatva, de aztán Kevin Magnussen Haas-a megadta magát eléggé rossz helyen, ami miatt beküldték a Safety Car-t, ami katalizátora lett egy sor további eseménynek.

Hamilton a biztonsági autós időszakot kihasználva egyből ki is robogott a box-ba, de az zárva volt, aminek később, mint kiderült sorsdöntő jelentősége lett. Stroll a Safety Car-os, boxutcás kavarodás után a második helyen találta magát, mivel nem cserélt kereket és ekkor még nem tudta, de nagyon jól tette, hogy nem tette! Az újraindítás után Leclerc próbálta megmenteni a haza és a Ferrari becsületét, de igyekezetében a 2019-es győztes falba csapta autóját, ami miatt piros zászlóval félbeszakították a futamot. Stroll a második helyről várhatta az új rajtot, előtte csak Hamilton volt, akit viszont megbüntettek így hatalmas lehetőség adódott a kanadai előtt. Stroll első körei az újraindítást követően igencsak mozgalmasra sikeredtek. Borzalmasan sikerült az állórajtja, aminek következtében elment mellette Gasly és a két Alfa Romeo. Nagy igyekezetében, hogy visszaszerezze elvesztett pozícióit, majdnem oda is vágta az autóját, de végül megúszta az esetet. Ezután Sainz-al vívtak késélre menő csatát, amiből a spanyol került ki győztesen. Giovinazzi büntetés miatt kikerült előle, Kimi Räikkönen-t viszont sikerült látványosan megelőznie, ami után a harmadik helyre zárkózott fel és a leintésig ott is maradt, amivel megszerezte élete második dobogós helyezését.

Lehet több volt ebben, de Stroll számára ez így is szép teljesítmény. Ezzel a harmadik hellyel nem csak saját maga, de csapata első dobogóját is megszerezte. A Spark ezzel a szép részletgazdag 1:43-as modellel, ennek a remek eredménynek állít emléket.