Renault e.dams No.9 - New York - Season 3 (2016-2017) - Pierre Gasly /Spark S5922 1:43/

Menny.:db
Cikkszám: S5922
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Pierre Gasly Formula E versenyautója, amivel a New York E-Prix-en versenyzett.

Akik csak a Forma-1 óta követik Pierre Gasly pályafutását, azok is tudják, hogy elég mozgalmas évek vannak a francia háta mögött. A fiatal pilóta már megjárta a Red Bull-t és oda vissza a Toro Rosso-t is. Volt már kegyvesztett, lefokozott versenyző és futamgyőztes is egy erre alkalmatlannak tűnő AlphaTauri-val. Viszont azt kevesen tudják, hogy a király kategória előtti pályafutása is hasonlóan izgalmasan alakult. GP2-es bajnok volt, megfordult a japán Super Formula-ban és egy alkalommal még a Formula-E-be is belekóstolhatott.

Mindezt egyrészt Sebastian Buemi-nek köszönheti, aki WEC elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni az indulást a New York E-Prix-en. A Renault e.dams csapata pedig a GP2 friss bajnokát szemelte ki, hogy helyettesítse a svájcit. A hétvége első futamának kvalifikációján csak a csalódást keltő 19. helyet szerezte meg, de nem kellett sokat várni, hogy Gasly hozzászokjon az elektromos autóhoz. Az első futamon, a debütáló versenyén remek felzárkózást produkálva a 7. helyen végzett. A második futamon Gasly majdnem megszerezte első Formula-E-s dobogós helyét, de az utolsó kanyar kijáratánál a falnak csapódott, miközben a harmadik helyért csatázott. Autója jelentős sérüléseket szenvedett és a végén még annak is örülhetett, hogy a negyedik helyen ért egyáltalán célba.

A folytatás pedig? Mondhatni történelem. Buemi visszavette helyét a csapatnál, Gasly pedig a Toro Rosso-tól megkapta a lehetőséget a Forma-1-ben való bizonyításra. 2017-ben még csak beugróként versenyzett, de olyannyira jól sikerült ez neki, hogy 2018-ra már állandó ülést kapott a „kisbikáknál”. A Spark, Gasly pályafutásának egy elfeledett fejezetének állít emléket ezzel az 1:43-as modellautóval.