Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: SG531
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Mühlner Motorsport színeiben induló Porsche 911 GT3, amivel kategóriájukban első helyezést értek el.

Pilótái: Mark J. Thomas, Sebastian von Gartzen, Moritz Kranz, Marcel Hoppe

Menny.:db

A 2019-es Nürburgring-i 24 órás versenyt 47. alkalommal rendezték meg, a június 20. és 23. közötti versenyhétvégén.

A „Zöld Pokol” néven is ismert legendás pálya számos autóversenynek ad otthont, köztük a GT kupának is. A Porsche 911 GT3 pedig legalább annyira híres, mint ez a vonalvezetés. A belga Mühlner Motorsport is ezt a gépezetet választotta, hogy a színeibe öltöztesse, és induljon vele a 24 órás megmérettetésen.

Az időmérőn már lehetett sejteni, hogy ez egy jó hétvégének ígérkezik a három német és egy kanadai pilóta számára. Egy 8:40:094-es időt autózva egyenest a pole pozícióba kvalifikálták magukat, mindössze alig pár tized másodperccel megelőzve a második rajtkockába befutott 69-es számú Porsche-t.

A szoros verseny miatt az istállónál mindenki tudta, hogy a legkisebb hiba is végzetes kihatással lehet a győzelemre. Bernhard Mühlner csapatfőnök stratégiája megfontolt volt, tudta, milyen sorrendben kell bevesse versenyzőit a siker érdekében.Törekedtek minimális mennyiségű konfliktusban részt venni, inkább a biztonsági játékot válsztották. A pilóták se bízták a véletlenre a dolgot, a maximális teljesítményt igyekezték kihozni a 911-ből, aminek meg is lett az eredménye. A 108. körben megautózták a leggyorsabb kört, ami 8:42:487 volt, valamint a körülbelül 3700 kilométeres táv megtétele után ők állhattak a dobogó legmagasabb fokára az SP 7 kategóriájában. Összesítettben is az elég előkelő, 15. helyen szerepelt a nevük.

A 62-es számú, fekete-kék színekben pompázó versenyautó 1:43-as arányú mását a Spark hozta el nekünk.