Oreca 07 - Gibson No.38 JOTA - 2nd LMP2 class 24H Le Mans 2020 A. Davidson - A. F. da Costa - R. González /Spark S7978 1:43/

24.490 Ft
Menny.:pc
Cikkszám: S7978
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A JOTA csapat 38-as rajtszámú LMP2-es autója, amivel kategóriájukban másodikok lettek a 2020-as Le Mans-i 24 órás versenyen.

Pilótái: António Félix da Costa, Anthony Davidson, Roberto González

Ha azt mondják, hogy az LMP2-es kategória nem izgalmas, akkor álljon itt egy ellenpélda 2020-ból. A Jota Sport Oreca 07-ese vívott késélre menő csatát az United Autosports versenygépével a győzelemért, aminek végkimenetele csak az utolsó percekben dőlt el, de ne szaladjunk ennyire előre.

A Jota Sport brit sportkocsi-versenycsapat a Jackie Chan DC Racing csapattal partnerségben indított két Oreca 07-es versenygépet az LMP2-es kategóriában a Le Mans-i 24 óráson. Mindkét alakulat esélyes volt a győzelemre, de a kínaiakat verseny közben diszkvalifikálták, miután egy szerelő a pályán adott át egy alkatrészt az egyik pilótájuknak, hogy vissza tudjon térni a boxba, hogy megtudják szerelni az autóját. Így a 38-as autóra várt a feladat, hogy helyt álljanak. Ehhez pedig pilóták terén minden a rendelkezésükre állt, hiszen az António Félix da Costa, Anthony Davidson, Roberto González hármas igencsak acélosnak hangzik.

Sokáig egyben volt az LMP2 élmezőnye, de aztán ahogy az idő telt úgy morzsolódtak le egyre többen. Az este folyamán már csak főszereplőink, az első Le Mans-i győzelmére hajtó United Autosport és G-Drive Racing autója volt körön belül az élen. A verseny végéhez közeledve utóbbi technikai gondok miatt visszaesett, így igazi párbajra került sor. A verseny vége előtt pár perccel az United Autosport autója megejtette utolsó kiállását és éppen csak Davidson Oreca-ja elé ért vissza. A brit pilóta elkezdte nyomni, ami csak a csövön kifér, de kiderült hogy csak egy ügyes blöff lett volna, mivel számukra is ki kellett állni még egyszer üzemanyagért, így bár a győzelem nem lett meg a Jota-nak, a második hellyel vigasztalódhattak.

Ennek a második helynek állít emléket ez az 1:43-as méretarányú Spark modellautó.