Ár:
26.990 Ft
Cikkszám: 517904305
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A legendás Michael Schumacher-t F3-as bajnoki címhez segítő F903 versenygép modellje.
Menny.:db

Talán nem túlzás azt állítani, hogy nincs olyan ember, aki ne ismerné Michael Schumacher nevét, vagy ne hallotta volna legalább életében egyszer, legyen az illető autósport rajongó vagy sem. Karrierje az egyik legsokszínűbb és legsikeresebb a versenyzések történelmében. Ennek egy állomása az 1990-es évi német Forma-3 bajnokság megnyerése, ami után már szinte egyenes, kikövezett út vezetett a királykategóriába.

A német Forma-3 egyik legszorosabb bajnokságát harmadikként záró Schumacher - aki elsőre, mindössze 1 ponttal csúszott le a trónról, Heinz-Harald Frentzen-nel egyetemben - újult erővel tért vissza 1990-ben, hogy megszerezze végre a hőn áhított címet, a WTS istálló színeiben.

A tizenegy állomásból álló megmérettetés március 31-én startolt el, Belgiumban. A német pilóta nem indította jól a szezont, az első futamon nem ért célba, azonban a címvédő Karl Wendlinger sem látta meg a kockás zászlót a tavalyi első versenyen... na ezek után mondja valaki, hogy a történelem nem ismétli önmagát!

Innentől kezdve csak javuló tendenciát mutatott a fiatal versenyző teljesítménye. Az első győzelmet a harmadik futamon, Berlinben sikerült bezsebelnie, onnantól kezdve pedig egyszerűen megállíthatatlannak bizonyult, sorról-sorra követték egymást a dobogós pezsgőzések. A szezont végül magabiztosan, 148 ponttal zárta, ez az év korántsem bizonyult annyira szorosnak, mint az előző.

Ezek után nekivágott a világ legjobb F3-as versenyzőit összegyűjtő Fuji-i és Makaói Világkupának, ahol egy legendás - és mai napig vitatott - csatát vívott Mika Häkkinennel, akivel későbbi pályafutása során is kereszteződött az útjuk. Mindkét versenyen a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, amire addig egyedül csak ő volt képes.

Ezekben az időkben kezdtek felizzani Forma-1-es karrierjének szikrái, amikor is a Mercedes-Benz felajánlotta neki és a másik két 1989-es bajnoki dobogós helyezettnek, hogy részt vehetnek a junior programjukban, ami királykategóriás babérokra szeretne törni.

Ezzel a modellel a Minichamps egy legenda karrierjének fontos momentumát örökítette meg, csodás kivitelezéssel. Schumacher rajongóknak kötelező!