MERCEDES-AMG PETRONAS MOTORSPORT F1 W10 EQ POWER+ - ROSSI - RIDE SWAP 10 DECEMBER VALENCIA 2019 /Minichamps 410191746 1:43/

24.490 Ft
22.090 Ft
Cikkszám: 410191746
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Valentino Rossi a MotoGP olasz legendája 2019-ben pár kör erejéig kipróbálhatta Lewis Hamilton 2017-es versenygépét.

Rossi és Hamilton közös szponzoruk közbenjárásának köszönhetően december 10.-én a valenciai versenypályán egy érdekes helycserés támadást hajtott végre, amikor is a németek Forma-1-es pilótája a Yamaha kétkerekűjével száguldott, míg a MotoGP kilencszeres bajnoka a Mercedes W08-assal rótta a köröket. Mindkét fél izgatottan várta az eseményt. Hamilton régi álma vált valóra, hogy kipróbálhatott egy MotoGP-s motort és Rossi-nak is nagy alkalom volt ez, hiszen bár korábban többször is vezethetett már Forma-1-es autót, de eddig még hibrid érás autóhoz nem volt szerencséje.

Valentino Rossi a Mercedes W08-ast kapta meg, amivel Hamilton 2017-ben 9 győzelemmel és további négy dobogós hellyel nyerte meg magabiztosan a világbajnokságot. A versenygépre felragasztották a „Doktor” 46-os rajtszámát is, ezzel is kedveskedve a MotoGP legendának. Az olasz nagyon élvezte a vezetést és a következőt nyilatkozta Forma-1-es autós élményéről: „Sok minden megváltozott azóta (utolsó F1-es tesztjére gondol). Szenzációsan lehet érezni a sebességet a kocsiban, aztán ott vannak a G-erők, amihez hozzá kell szokni, bár nem túl vészes a dolog. Amikor elkaptam a fonalat, keményen tudtam menni, nagyon kellemes élmény volt, úgy éreztem magam, mint egy igazi F1-pilóta.

Rossi-nak olyannyira jól ment a vezetés, hogy a Planetf1.com szerint csak 1,5 másodperccel maradt el Hamilton legjobb idejétől, ami minimum megsüvegelendő. Ezt a nem mindennapi helycserés-támadásnak állított emléket a Minichamps ezzel a részletgazdag 1:43-as méretarányú modellel.