Mercedes-AMG Petronas Formula One Team No.63 F1 W11 EQ Performance 9th Sakhir GP 2020 George Russell /Spark S6487 1:43/

24.490 Ft
Menny.:db
Cikkszám: S6487
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
George Russell Mercedese, amivel a szahír nagydíjon indult Lewis Hamilton helyetteseként.

Bár Mercedes pártfogoltságában áll a fiatal George Russell, ám ezidáig nem adatott meg neki a lehetőség, hogy a német csapatnál bizonyítson. 2019 óta a Forma-1 tagja, de a sereghajtó Williams színeiben nem igazán tudta megcsillogtatni valós tudását. Mindenki egy jobb autóba követelte őt és ha csak egy verseny erejéig, de megkapta az esélyt. Történt ugyanis, hogy a pandémia az egész 2020-as szezont fenekestül felforgatta, ami nem csak a versenynaptárat érintette, hanem olykor a pilótafelállásokat is. 2020-ban betegség miatt kihagyni kényszerült futamot Pérez, Stroll és Hamilton is. Utóbbi ideiglenes pótlására az ifjú brit tehetségét jelölte ki a Mercedes.

Ekkor még nem lehetett tudni, hogy Hamilton egy vagy két futamot lesz kénytelen kihagyni, de ennek jelentősége már nem igazán volt, hiszen a bajnoki cím sorsa már korábban eldőlt. A Mercedes W11-es domináns autó volt 2020-as szezonban, de finoman szólva sem a fiatal brit pilótára szabták. Ráadásul relatív kevés ideje volt megszoknia új versenygépét, amivel a szahír nagydíjon állhatott rajthoz. Russell viszont remekül teljesítette a feladatát. Második helyet szerezte meg az időmérőn csapattársa Bottas mögött és a rajt után rögtön az élre tört. Valószínűleg simán be is húzta volna élete első győzelmét a Mercedes-el, ha az éppen őt a Williams-nél helyettesítő Jack Aitken nem töri össze magát, ami miatt beküldik a Safety Car-t. A Mercedes ezt gyorsan le akarta reagálni, kihívták boxba mindkét pilótájukat, de ritkán látott pancserkedést műveltek le, ami miatt Russell és Bottas is visszaesett. A brit pilóta viszont nem hagyta magát és az újraindítás után gyönyörű előzésekkel felküzdötte magát az ötödik helyről a másodikra. Már csak a szintén remek versenyt futó Pérez volt előtte, amikor is jelezték Russell-nek, hogy jöjjön ki a boxba, mert lassú defektje van. Szegény Russell-t még az ág is húzta, így végül be kellett érnie a 9. hellyel.

A Spark 1:43-as modellautója Russell első Mercedes-es futamja előtt tiszteleg. Látjuk még őt a német csapat színeiben versenyezni? Nem soká talán kiderül.