Cikkszám: S7150
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A narancssárga McLaren M7D, amit Andrea de Adamich vezethetett az 1970-es francia nagydíjon.
Menny.:db

Andrea de Adamich… Mintha csak egy szappanoperából lépett volna elő ilyen névvel az olasz versenyző. Ő is tipikusan az a pilóta volt, aki kevés lehetőséget kapott Forma-1-ben mégis olyan csapatoknál fordult meg, mint a Ferrari, McLaren, Brabham vagy a March. 1970-ben épp a McLarennél próbált szerencsét.

Az 1970-es Forma–1-es világbajnokság hatodik futama a francia nagydíj volt, amit Circuit Charade majdnem 8 kilométeres versenypályáján rendeztek meg. Mai szemmel egy nagyon furcsa dolog fordult elő a brit csapatnál. Egyik kocsijukban Ford, a másikban Alfa Romeo szív dobogott. Ez manapság már olyan lehetetlennek hangzik, hogy Sainz Renault-val, Norris pedig Honda motorral versenyezzen egy csapaton belül, de hát ez még, azok a bizonyos hetvenes évek voltak. Olasz motorhoz olasz pilóta dukált, így nem csoda, hogy de Adamich vezethette a narancssárga Alfa Romeo motoros McLaren M7D-t. Az már más kérdés, hogy ebben nem volt sok köszönet számára. Bár célba ért a francia nagydíjon, de végül helyezés nélkülinek rangsorolták, mert bár nem esett ki, de nem teljesítette a verseny 90%-át. Azaz míg a győztes Jochen Rindt 38 kört teljesített, addig Adamich csak 29-et tett meg, így nem kapott helyezést.

Az eredmény ne tévesszen meg senkit, Andrea de Adamich nem volt rossz pilóta, más sorozatokban nagyobb sikereket ért el, de igazán közismert a versenyzői pályafutása után lett hazájában, mint sportújságíró és tévés műsorvezető. A McLaren M7D modelljét nem sok gyártónak lett volna eszében kiadni, de a Spark megtette. 1:43-as méretarányban most megvásárolhatjátok tőlünk.