24.490 Ft
Menny.:pc

Értékelések

Matra MS11-12 No.41 Winner Course de Coe du Beaujolais 1970 Henri Pescarolo /Spark SF240 1:43/

24.490 Ft
Menny.:pc
Cikkszám: SF240
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Henri Pescarolo versenyautója, amivel indult a Course de Cote du Beaujolais versenyen.

Ha valamit őrültségnek lehetne nevezni az autósportban, akkor az a Course de Cote du Beaujolais. Ez egy olyan franciaországi hegyiverseny, ami leginkább egy rally futam helyszíne lehetne, de a mai napig úgy rendezik meg, hogy prototípus és formula autók is indulnak rajta. Az Ágyugolyó futam ehhez képest smafu.

1970-ben is megrendezték ezt a versenyt, holott még ma is brutális bukásokat láthat a nagyérdemű (érdemes megnézni pár youtube videót a versenyről), szóval mennyire lehetett veszélyes ez a 70-es években? A francia – ma már Le Mans rekorder – Henri Pescarolo-nak viszont volt bátorsága és próbára tette magát ezen az őrült hegyi versenyen. Sőt nem csak hogy részt vett rajta, hanem meg is nyerte azt egy Matra MS11-12-es Forma-1-es versenygéppel.

Ha a Spark nincs, akkor valószínűleg soha nem hallunk erről a versenyről, de ennek az 1:43-as méretarányú modellautónak hála ismét egy kuriózummal lettünk gazdagabbak.