9.490 Ft
Gyártó cikkszám: LM2011
Cikkszám: LM2011
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A 2-es rajtszámú Audi R18 TDI, amivel megnyerték a 2011-es Le Mans-i 24 órás versenyt.

Pilótái: Marcel Fässler, André Lotterer, Benoît Tréluyer

Menny.:db

Ami a 70-es 80-as években Porsche volt, az a 2000-es évek elején az Audi. A német gyártó aranykorszaka 2000-től 2014-ig tartott, amikor is tizenháromszor győzedelmeskedtek a Le Mans-i 24 órás versenyen. A sikerekből az Audi R18-as széria is kivette a maga részét. Ez volt az első Audi prototípus autó, amit hibrid meghajtással láttak el, és ez volt az 1999-es R8C óta az első LMP versenyautójuk, aminek zárt volt a pilótafülkéje. Az R15-öshöz hasonlóan az R18 is egy TDI turbómotoros dízelmotort használt, de ebben a típusban az elődjénél valamivel „szerényebb” 3,7 literes, V6-os erőforrás dübörgött.

Közel 250 ezer néző előtt rendezték meg 2011-es Le Mans-i versenyt, amely karambolokról, kicsúszásokról, biztonsági autós fázisokról, szoros befutóról és Audi-Peugeot párharcról maradt emlékezetes. A verseny elején Franck Montagny 8-as számú Peugeot-ja és Allan McNish 3-as számú Audija között zajlott küzdelem az első helyért, aminek McNish horrorisztikus balesete vetett véget, amikor is egy lekörözött autóval ütközött. Szerencsére senki se sérült meg komolyan. A folytatásban az Audi-k és a Peugeot-ok harcoltak az első helyért, ám fél 11 után nem sokkal újabb német autó búcsúzott a versenytől, így már csak a Marcel Fässler, André Lotterer, Benoît Tréluyer trió által fémjelzett versenygép maradt az egyetlen állva maradt Audi a mezőnyben. Nagy lehetett a nyomás rajtuk, hiszen rájuk hárult a feladat, hogy megmentsék a német gyártó becsületét.

Pirkadatkor egy újabb balesett miatt harmadjára is bejött a biztonsági autó. Ekkor az első három helyezet körön belül volt egymáshoz képest, ami endurance mércével nézve nagyon is szorosnak mondható. Aztán egy kicsit fellélegezhettek az Audi-nál, mert büntetés és ütközés miatti szerelés miatt a rivális francia autók kissé lemaradtak tőlük, de nem adták nekik olyan könnyen a győzelmet. 11 óra körül eleredt az eső és a remekül taktikázó Peugeot-nak hála, fél percre lefaragták a hátrányukat a versenyt vezető Audi-val szemben.

Az izgalmas csata a hajrában dőlt el, amikor az Audi és a kilences számú Peugeot egyszerre jött ki a box-utcába. Míg előbbi új gumikat is cserélt addig utóbbi csak újratankolt és itt dőlt a verseny, ugyanis Lotterer az új gumiknak köszönhetően némi előnyhöz jutott a következő körökben és megállíthatatlanul száguldott a győzelem felé, amit meg is szerzett. Bár ne gondoljunk hollywood-i befutóra, de a szűk 14 másodperces különbség elég szorosnak számít Le Mans-ban. Az IXO ennek a remek győzelemnek az emlékére adta ki ezt a modellautót 1:43-as méretarányban.