BWT Racing Point RP20 No.11 BWT Racing Point F1 Team Winner Sakhir GP 2020 With Pit Board Sergio Perez /Spark S6485 1:43/

24.490 Ft
Menny.:db
Cikkszám: S6485
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Sergio Pérez versenyautója, amivel pályafutása első Forma-1-es győzelmét szerezte a szahír nagydíjon.

Miután kiderült, hogy év végén megválnak tőle, Sergio Pérez a 2020-as szezon második felében a túlélésért hajtott. Azért, hogy még valami csoda folytán találjon ülést 2021-re. A Racing Point RP20-as pedig határozottan versenyképes autó volt, de az igazán kiemelkedő eredmények nem akartak eleinte jönni a mexikóinak. Pérez első dobogóját Törökországban szerezte, majd majdnem sikerült Bahrein-ben dupláznia, ahol egy technikai hiba miatt esett ki körökkel a vége előtt így bukva el a pódiumot.

A következő szahír nagydíjon is jó esélye volt a dobogóra, ám a verseny első köre után senki nem adott volna egy lyukas garast sem arra, hogy Pérez nyerni fog, de még arra sem, hogy a dobogón végez. A rajt utáni tumultusban Leclerc egy vakmerő előzésbe kezdet, ami nagyon rosszul sült el. Neki koccant Péreznek, aki megpördült, de a legrosszabbul Verstappen járt, aki szintén belekeveredett a balesetbe és ki is esett. Pérez bár visszacsúszott a mezőny végére, de szerencséjére a Safety Car-t behívták, így volt ideje kereket cserélni és felzárkózni a mezőny végére.

Ami ezután következett az szinte mesébe illő. Pérez úgy vágott át a mezőnyön, mint forró kés a vajon. Egyik előzést mutatta be a másik után és hát szó se róla voltak köztük elég szép megmozdulások is. A verseny 57. körében már a harmadik helyen autózott. Valószínű önerőből már nem jutott volna előrébb, de ekkor a körülmények a kezére játszottak. Jack Aitken törte össze a Williams-ét, ami miatt beküldték a Safety Car-t. A Mercedes autói kirohantak a boxba új abroncsokért, de csúnyán elbénázták a kiállásokat, ami miatt a Bottas-Russell páros alaposan visszaesett. Az újraindításkor Pérez az élen állt, de még mindig nem lehetett biztos a győzelemben, hiszen Russell begyújtotta a rakétákat, de a fiatal brit szerencsétlenségére lassú defektet kapott, ami miatt újabb kényszerű kiállást kellett beiktatnia.

Checo pedig ezek után nem engedte ki a győzelmet a kezei közül és megszerezte élete első Forma-1-es diadalát. Mondjuk erre a mexikóinak nem kevesebb, mint 190 futamot kellett várnia, amivel új rekord született, de megérte rá várni. Nem mellesleg ötven év elteltével újra mexikói győztest ünnepelhettünk a sportágban, így emiatt is emlékezetes lett ez a futam. A Spark 1:43-as modellje Pérez első győzelmének állít méltó emléket, amihez még egy pitboard is jár.