Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S7110
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Nelson Piquet Brabham versenyautója, amivel második lett az 1983-as monacoi nagydíjon.
Menny.:db

Bernie Ecclestone, Gordon Murray, Nelson Piquet, BMW motor… A névsor alapján a Brabham sikerre volt ítélve. A BT52-esre keresztelt nyílhegy formájú autót ezer közül is felismerik a rajongók. Ezzel a konstrukcióval ért fel a brazil pilóta másodjára is a Forma-1 csúcsára és lett az első turbómotoros világbajnok.

1982-ben nem sikerült a címvédés Piquet-nek, sőt mondhatni pocsék szezont futott, hiszen mindössze 20 ponttal a tizenegyedik helyen végzett az egyéni összetettben. A Brabham és a BMW turbómotoros házassága nem indult valami fényesen, de 1983-ra kiköszörülték a csorbát. Gordon Murray vezetésével megépült a BT52-es, amivel ismét a világbajnoki címért küzdhetett a brazil. Az idény jól indult, hiszen győzött hazai pályán, majd igaz kétszer nem ért célba, de Franciaországban már ismét a dobogón pezsgőzhetett másodikként. Holtversenyben állt a pontversenyben élén Alain Prost-al, amikor is jött a monacoi nagydíj.

Monacoban híresen nehéz előzni, így különösen fontos az időmérőn elért jó helyezés. Ám Piquet nem igen örülhetett, hiszen csak a hatodik helyet szerezte meg, míg riválisa Prost az élről vághatott neki a futamnak. A pálya nedves volt, amikor a verseny indult, ezért a csapatok többsége az esőgumit rakatta fel autóira a start előtt. Alain Prost a rajt után megőrizte a vezetést, de ahogy telt az idő a pálya úgy kezdett egyre jobban felszáradni a pálya, ezért sorra álltak ki a versenyzők száraz abroncsokért. Ennek eredményeként Keke Rosberg átvette a vezetést, aki a többséggel ellentétben slick gumikon rajtolt és ennek a kockáztatásnak köszönhetően meg is nyerte a versenyt. Piquet-t aznap kegyébe fogadta a szerencse. Előbb Jacques Laffite aki a második helyen haladt lassult le sebességváltó probléma miatt, majd az előtte haladó Marc Surer és Derek Warwick ütközött össze és esett ki, így a brazil a második helyen találta magát, amit megőrzött a verseny végéig és mivel Prost előtt végzett, így megelőzte a franciát a pontversenyben.

A Brabham BT52-es versenyautójának 1:43-as méretarányú modelljét sok más gyártó után most a Spark is kiadta.