Az akció időtartama: 2021. 11. 26. - 2021. 11. 28.

BMW M6 GT3 No.34 Walkenhorst Motorsport 24H Spa 2019 - M. Jensen - C. Krognes - N. Catsburg - Limited 500pcs /Spark SB257 1:43/

Menny.:db
Cikkszám: SB257
Még ennyi idő van hátra az akcióból:
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Walkenhorst Motorsport istálló BMW M6 GT3-as modellje, ami a 2019-es Spa-Francorchamps-i 24 órás versenyen vett részt.

Pilótái: Mikkel Jensen, Christian Krognes, Nick Catsburg

Ha leghíresebb 24 órás versenyre gondolunk, akkor egyből Le Mans jut mindenkinek az eszébe, pedig vannak még azon kívül is nívós 24 órás endurance versenyek. Ilyen a Spa-i 24 órás viadal is, amit 2019-ben 71. alkalommal rendeztek meg. Ez volt a Blancpain GT Series Endurance Cup negyedik fordulója is egyben, amit július 27.-e és 28.-a közt tartottak meg.

A Blancpain GT Series idehaza nem tartozik a legismertebb versenyszériák közé, pedig neves gyártók autói mérik össze tudásukat. Nem mellesleg versenynaptárjukban a Hungaroring is szerepel. A Walkenhorst Motorsport egy családi vállalkozás, akik két BMW M6 GT3-as autót indítottak Belgiumban. A tavalyi évben a német csapat elsöprő győzelmet aratott a 34-es rajtszámú BMW M6 GT3-al ugyanitt, és nem titkolt céljuk volt 2019-ben is megismételni. A legutóbbi pilótafelállást kissé frissítve, a címvédő, norvég származású Christian Krognes-hoz csatlakozott a dán Mikkel Jensen és a holland Nick Catsburg is (ő a WTCR-ből lehet ismerős), akik közül a Jensen a korábbi években – pontosabban 2015-ben – szintén győzedelmeskedni tudott itt. Ők Philipp Eng és Tom Blomqvist pilótákat váltották.

A csapatfőnök, Henry Walkenhorst nem titkoltan nagy reményeket fűzött az idei év belgiumi megmérettetéséhez. Remélte, hogy a már tavaly is magasan lévő lécet most is sikeresen meg tudják majd ugrani és képesek lesznek megvédeni a címüket.

A körülmények elég mostohák voltak az egész versenyhétvégén az elejétől a végéig, ami lényeges befolyással volt a végeredményre. Volt rekkenő hőség és nagy mennyiségű csapadék is, csoda, hogy a hó nem kezdett el esni. Emiatt sem sikerült túl fényesre a WM kvalifikációja, a turbóhajtású BMW-k nem viselték túl jól az olykor több mint 40 fokos hőmérsékletet, és a 34-es rajtszámú autó a majdnem ugyanolyan számozású rajtkockából, a 35-ről vághatott neki a futamnak, a maga 2:20.945-es idejével.

A verseny az időmérő szöges ellentéte volt olyannyira, hogy az időközben megérkező hatalmas esőzés miatt 6 órán keresztül állni kényszerült az egész mezőny. Ekkorra már a nagyszerű taktikának és ügyes manővereknek köszönhetően „hőseink” már a második helyről vághattak neki ismét a harcnak, közvetlenül az újraindítást követően. Azonban mivel a szüneteltetés előtt nem tudták elvégezni a kötelező 5 perces bokszkiállást, kénytelen voltak most, a legjobb helyről kiállni. Ezzel azonban megpecsételődött a verseny számukra, ugyanis ezek után nem maradt idejük behozni a felgyülemlett lemaradást, és végül annyira visszaestek, hogy csak a 11. helyen intették le őket. Ám így is szereztek pontot, hiszen ennek a versenynek különleges pontozása van, mert futam közben is osztogatnak pontokat. Először 6 óra után, majd 12 óra elteltével végül a verseny végén. Catsburg-ék a verseny negyedénél az ötödik, féltávnál a nyolcadik helyen álltak, amivel megszerezték idénybeli első pontjaikat még úgy is, hogy a leintéskor nem értek be pontszerző helyen.

Viszont így is csalódás volt ez az eredmény a csapat számára, mert sima győzelem lehetett volna ez a csapatnak, nem kalkuláltak ezzel a sokáig elhúzódó piros zászlós szakasszal, sajnos egyszerűen rosszul jött ki a lépés. Egyébként minden megvolt: erős autó, tehetséges pilóták… de hiába, az időjárásnak nem lehet parancsolni.

Ez a BMW a Spark gondozásában készült el 1:43-as méretarányban a Blancpain GT Series rajongóinak legnagyobb örömére.