Audi R18 e-tron quattro No.2 Winner 24H Le Mans 2014 - B. Treluyer - M. Fässler - A. Lotterer

Az Audi csapat 2-es számú, 2014-es Le Mans 24 órás győztes LMP1 versenyautója
Pilótái: Benoit Tréluyer, Marcel Fässler, André Lotterer
NEM KAPHATÓ!
Kifutás dátuma:
2020-10-28

Ez volt a történelem 82. Le Mans 24h versenye, amelyet ezúttal is a Circuit de la Sarthe versenypályán rendeztek meg. Az eseményre 263000 néző látogatott el, amely a legmagasabb szám volt 1989 óta. Ugyanakkor a 8 állomásos World Endurance Championship harmadik eseménye úgy, hogy az első két fordulót a Toyota uralta.

A verseny előtt új biztonsági szabályokat vezettek be, miután 2013-ban Allan Simonsen életét vesztette a verseny 3. körében. Több ponton módosították a pálya biztonsági elemeit, és létrehozták az úgynevezett „lassú zónákat”, amelyekben a maximális sebesség 60 km/h lehetett. A cél az volt, hogy csökkentsék a biztonsági autó versenyt befolyásoló hatását, ám mivel ez a teljes mezőny számára újítás volt, így mindenkinek kötelezően részt kellett venni a futam előtti szimulátoros teszteken.

Az időmérőn a 2-es Audi csak a hatodik helyre kvalifikálta magát, csaknem 2.5 másodperccel az élen záró 7-es Toyota mögött. A verseny szombaton 15 órakor kezdődött el, és Fernando Alonsoé lett a megtisztelő szerep, hogy lengethette a francia nemzeti zászlót a rajtnál.

Az Audi a 25. körben vesztette el a 3-as számú autóját egy balesetben. A 7-es Toyota pedig a 219. körben volt kénytelen kiállni elektronikus hiba miatt. A riválisok közül még a két Porsche is búcsúzott, így egy Rebellion, egy Toyota, és a maradék két Audi küzdött a győzelemért.

A 2-es Audi sem úszta meg technikai hiba nélkül, de legalább nem estek ki, összesen 20 percet töltöttek a boxban a turbófeltöltő hibája miatt, amivel a 3. helyre estek vissza. Innen azonban már nem volt gond a célig, és hihetetlen bravúrral, 3 kört adva a második helyezett 1-es Audinak, végül Lottererék beértek a célba 5165.39 km után. Érdekesség, hogy a 7-es Toyota 207 körön át volt az élen, a 2-es Audi csak 73 körön át... de ez a játék nem erről szól.

Az Audi győzelmével sorozatban 5. alkalommal volt a legjobb Le Mans-ban, és a következő, Austin 6 órás versenyen is diadalmaskodtak. A bajnokságban végül a második helyen zárt a csapat 2019-ben a A WEC-ben.

A Spark által gyártott 1:43-as modellautó ennek a sikernek az emlékére készült el. A gyönyörűen kidolgozott Audi R18e-tron quattro minden Le Mans 24h rajongó számára ajánlott.

Kategória: LMP1-H